1.března 2023

Seznam alergenů

Administrátor  |   Školní jídelna

Nařízení evropského parlamentu a rady Evropské unie č.1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům stanovuje NOVĚ povinnost uvádění alergenů v případě nebalených potravin a pokrmů. Toto nařízení nabývá účinnosti 13.12.2014 a zasahuje i školní jídelny. Z toho důvodu se na jídelním lístku budou vedle jídel objevovat i čísla alergenů. Jejich plné znění naleznete zde.

1.března 2023

Jídelní lístek

Ředitelka  |   Školní jídelna

V RÁMCI PITNÉHO REŽIMU JSOU DĚTEM BĚHEM CELÉHO DNE K DISPOZICI NÁPOJE. JEJICH CENA JE ZAHRNUTA V CENĚ STRAVNÉHO. JSOU TO PŘEDEVŠÍM RŮZNÉ OVOCNÉ ČI BYLINNÉ ČAJE S NIŽŠÍM OBSAHEM CUKRU A VODA S CITRONEM.

K PŘESNÍDÁVCE A K ODPOLEDNÍ SVAČINĚ PŘIDÁVÁME DĚTEM ZELENINU – RAJČATA, OKURKY, PAPRIKY, KEDLUBNY A ŘEDKVIČKY – podle jejich dostupnosti a kvality v daném ročním období.

VYUŽÍVÁME CELÝ SORTIMENT OVOCE DOSTUPNÉHO NA MÍSTNÍM TRHU. DO JÍDELNÍHO LÍSTKU NELZE PŘEDEM UVÁDĚT KONKRÉTNÍ DRUH, KTERÝ BUDE DĚTEM PODÁN - nakupujeme ovoce čerstvé, dle denní nabídky a kvality.

Aktuální jídelníček ke stažení:  viz. níže

Dnes je 27. dubna 2024
a svátek má Jaroslav.